Základní japonská básnická forma

Nejoblíbenější videa

Základní japonská básnická forma

Poezie | Nakladatelství ČAS

Na první pohled by se spojení „spoluobjevitel Největšího Čecha“ a „stará japonská básnická forma“ mohlo zdát poněkud fantaskním. . Jaromír Matoušek o své básnické prvotině říká: „Básně jsou výběrem z tvorby let 2004 až 2005.
nakladatelstvicas.cz/knihy/poezie

Deník haiku 2 - Čepelka, Miloň - Knihy.ABZ.cz

Deník haiku 2 - Čepelka, Miloň ; Na první pohled by se spojení "spoluobjevitel Největšího Čecha" a "stará japonská básnická forma" mohlo zdát poněkud fantaskním. Ovšem pro umělce Čepelkova rozpětí není nic nemožné. S haiku se
knihy.abz.cz/prodej/denik-haiku-2

Japonské básnictví

. vytvoření básnické formy tanky se připisují největšímu básníkovi starého Japonska – Kakinomoto no Hitomarovi, který zemřel kolem roku 710. Po něm se tanka stala téměř na tisíc let prakticky jedinou hlavní formou japonské poezie.
romanaproza.pise.cz/29-japonske-basnictvi.html

haiku - štítek | Databáze knih

Na první pohled by se spojení "spoluobjevitel Největšího Čecha" a "stará japonská básnická forma" mohlo zdát poněkud fantaskním. . Výběr ze tří staletí japonských haiku Největší antologie japonské poezie haiku v češtině.
databazeknih.cz/stitky/haiku-1918

www.katana.cz • Zobrazit téma - Haiku

Takže ano, považuji zmínku o haiku předcházejících japonských básnických formách za relevantní. . Je možno je chápat buď jako onu konkrétní manifestaci amorfní japonské identity, nebo jako ony základní elementy samotné.
forum.katana.cz/viewtopic.php?p=3740sid=9accfeca4d731619acb008ffe7ffa...

+ Japonsko « Rubrika | + Japan Life +

Základní formu japonské poezie představuje pětiverší o jedenatřiceti slabikách zorganizovaných do "hudební" struktury v podobě periodické drobné věty o předvětí ze tří frází (5 + 7 + 5 slabik) se závětím o dvou frázích (7 + 7 slabik).
katsuo.blog.cz/rubrika/japonsko

Japonská společnost | Japaland

Pozdní japonská mytologie. bunraku, je japonské loutkové divadlo, patřící spolu s poezií haiku a hereckým divadlem kabuki ke třem původním uměleckým formám. Tyto formy se zrodily z mnohaleté tradice umění a kultury.
japaland.cz/kategorie/menu/japonska-spolecnost

Knihovna ÚDLV - diplomové práce - chronologicky

ÚDLV | Japonská studia | Koreanistika | Sinologie | Vietnamistika | Knihovna. Ekonomické aspekty zapojení Japonska do světové kapitalistické soustavy. Išikawa Takuboku a Masaoka ŠikiTradiční formy v moderní japonské poezii
udlv.ff.cuni.cz/cz/Knihovna/diplomkychronologicky.htm

gymzn.cz/stud/x110cl3860/literatura.#8203;html

. vytvoření básnické formy tanky se připisují největšímu básníkovi starého Japonska – Kakinomoto no Hitomarovi, který zemřel kolem roku 710. Po něm se tanka stala téměř na tisíc let prakticky jedinou hlavní formou japonské poezie.
gymzn.cz/stud/x110cl3860/literatura.html

Japonská literatura 712-1868 - Švarcová Zdenka...

Mnoho vytříbených básnických obrazů bylo přejato z čínských básní. Žádná jiná slovesná forma nevyjadřuje tak hluboce a přesvědčivě mystické aspekty japonské duchovnosti a vášnivou poetizaci přísného buddhistíckého učení.
cupress.cuni.cz/ink2_ext/index.jsp?include=podrobnostiid=183194zalozka...